Ndjenja com dating com purchase online dating profiles

Ata që e shikonin Bulen,që shoqërohej nga ai qen i çuditshëm; shprehnin habinë e tyre. Këto fjalë e ngrohën sa do pak shpirtin e trazuar të zonjushës Bule. Micro or nano machines could run smoother and with less or no friction at all if one can manipulate the force.” Though it is possible to levitate objects as big as humans, scientists are a long way off developing the technology for such feats, said Dr Philbin. Ka nje aftesi poltika dhe diskutimi ne pergjithesi ne Shqiperi per te anashkaluar permbajtjen dhe per te theksuar (deri ne merzi) emrat e pervecem, ne te mire apo ne te keq. më shumë respekt veten e për atë që thoni ju lutemi rregullzot Mirazh. noi dela ndrang'hed'ha abjamo xha kambjato meshtjere... -Paskeni qen të bukur,- i foli Bules e sapo ardhura në atë stol. S’bashku me Kuqon do udhëtojmë edhe në vendet e tjera nëpër botë,-ngacmoi bisedën Bulja. Such systems already play an important role - for example tiny mechanical devices which triggers a car airbag to inflate or those which power tiny 'lab on chip’ devices used for drugs testing or chemical analysis. Po lakohet aq shume keto dite emri i Arvizut sa na eshte bere si "sheqer, sheqer". Hatibi Zotrules, poezia në fjalë, jo vetëm që nuk është kot dhe humbje kohe, por është më shumë se e mirë. Nuk ke pse bën specialistin e të gjitha fushave; të paktën lër çik vend për relativitet në komente, në nuk do të bëhesh qesharak. Hatibi është pa dyshim një nga zërat më të spikatur të poezisë së re shqipe, e kjo poezi një nga më të mirat e tij. Se,eee….mbetesh pa blerë bubin,e kush pret deri javës tjetër……! Dhe me kupto mua, sado i parendesishem qe jam une apo mendimi qe shpreh une (thjesht per hir te asaj qe m'u drejtove), nje poezi e mire, edhe mbi mua ka efekt. Nje poezi qe nuk ka efekt mbi mua, sigurisht qe do me duket e kote... E une di edhe te te them, per respekt te Ajkut dhe tendin tani, qe ta dini se e lexova poezine pa u shpreha, se cfare me prishi shijen e fillimit dhe krejt mendimin per ate poezi ne teresi (what set me off). po qe qenkerkam une specialist i te gjitha fushave, nuk likam vend per mendim ndryshe... i cik poezi per petllen, se ai duhet t'i kete marak kto: takon EH kur kthehet nga ara ne sheshin e fshatit ku cezma thermohet ne gure, kutine e duhanit te forte ia ve perpara: "Ndize, bre burre"! Di te them Mirazh, me respekt per ty dhe shume te tjere ketu qe jeni tifoze poezie; qe nuk ka gje me relative po dhe relative-subjektive se shijet personale. Shpresoj megjithmend qe fjalet qe shkruaj une te lene pershtypjen e duhur, ashtu si i dergoj une, me ate qellim... magnumi esht tu pyt prindrin per naj parrull tjeter... /forca jone qendron ne unitetin parti-popull....sa gjynah,te shkretet kalamaj........Ky, siç dihet, është një forum i hapur ku mund të hyjë kushdo, ndaj mos e lini veten të bëheni pre e provokacioneve të anonimëve, që kompensojnë komplekset dhe agresionet në jetën e përditshme në rrjet.___________Pa çensurë - 1Pa çensurë - 2Pa çensurë - 3Pa çensurë - 4Pa çensurë - 5Pa çensurë - 6Pa çensurë - 7Pa çensurë - 8Pa çensurë - 9Pa çensurë - 10Pa çensurë - 11Pa çensurë - 12 Pa çensurë - 13 Kjo fjali ka kaq shume informacion brenda, kaq shume simbolike, sa mund te lexohet si poezi: "The former ruling party of Egypt's ousted President Hosni Mubarak will be dissolved and its assets handed to the government, a court rules." Nga BBC-ja. Even a small background galaxy appears just inside the ring at the upper right. Nëse flet për veten tënde, flit me veten tënde i dashur. Pse nuk merresh me debatin more por merresh me personin? Ne ate moment "ingjinjeri" ia ben me sy, gja qe "lidhe tani" dhe kjo qe thote: "ne duhet te punojme vazhdimisht me ndergjegje dhe cilesi te larte se salca can bllokaden..." Edhe aty hudhet nji jevge e vjeter e fabrikes se qumeshtit. Pse mi, me fare kosi e kane zone ato bllokaden, qe po e çake ti me salce! Hot, blue stars in a sparkling ring around the core of a galaxy 60 million light years away in the constellation Serpens. Une po flas per veten time, nuk po flas si ekspert. Kete ta them tani dhe te mos e perserisim; se nuk vlen me shume se nje koment. ore, meqe ra fjala, e kesha degjuar dhe me pare une ate meselene e pizzave te papame ne ure te bruklinit... I pararend ajo pjesa 'Keshtu ngjitet i rrepte ne mal socializmi/ me libra, ilac, gelqere, azot, tela, traktore/i hekurt ne rruge, pa sentimentalizem/ pishtarin e Kohes se Re mbante ne dore' e me radhe...Nga televizori sytë nuk i largoi për asnjë çast; pavarsisht se filxhanin e la atje në vendin e caktuar. Një qen leshator të vogël,por me leshëra të përdredhura, s’ka rëndësi për nga ngjyra; mua më duhet, që ai të më bëjë shoqëri. They also found that the brain cortex of dolphins such as the bottlenose had the same convoluted folds that are strongly linked with human intelligence.Dhe…ja ,telenovelës po i vinte fundi.-Ja,ashtu të kisha edhe unë një qen në shtëpi,-tha ajo nën zë. Jo vetëm në shtëpi, por edhe kur të dal xhiro nëpër bulevard apo në lulishten e qytetit. E thithi edhe një herë fortë,e nga goja dollën shtëllunga tymi që u përhapën nëpër dhomë. Kurse për vajzën çapkëne të lagjes “Kukuvajka“, se nga ishin arratisur djemtë për të kërkuar dorën e saj. Vetëm një gjë e kishte kuptuar: rrudhat e thelluara mes ballit, e dy vijat gjysëm hëne që përshkonin të dyja faqet. Pavarsisht moshës, ajo i kishte ruajtur ende tiparet e fëmijërisë në fizionominë e saj. Such folds increase the volume of the cortex and the ability of brain cells to interconnect with each other.

Por,jo...s’qe e thënë: Tashmë, shpresat për të patur në gjirin e vet të gjinis mashkull, qenë shuar si gurë meteori që shkrihen në kozmos. That isn’t a headline from the left-leaning Huffington Post, or a comment on Glenn Beck’s right-wing populist blackboard. worker increased sharply during that period – 21 per cent for the economy as a whole, and 44 per cent in the “tradable” sector, which is geek-speak for those businesses integrated into the global economy. companies more productive, but the benefits are mostly being enjoyed by the C-suite.

If some of those fluctuations are a local rather than a cosmological phenomenon, it would mean that the truly cosmological large-scale fluctuations are even less intense than previously thought.) There is, however, another possibility: The patterns seen by Dr. “Many dolphin brains are larger than our own and second in mass only to the human brain when corrected for body size,” said Lori Marino, a zoologist at Emory University in Atlanta, Georgia, who has used magnetic resonance imaging scans to map the brains of dolphin species and compare them with those of primates.

Starkman and his colleagues might simply be a fluke -- an accidental alignment between the solar system and patterns in the CMB radiation. Dolphins have long been recognised as among the most intelligent of animals but many researchers had placed them below chimps, which some studies have found can reach the intelligence levels of three-year-old children.

U çua në këmbë,e me hap të ngadaltë u drejtua për te salloni, aty ku ishin vendosur si me merak tualetet e saj. Kjo e shkretë moshë,sa vjen e çdo mot,ta largon bukurinë e trupit....! -Kjo botë qënka tërë mistere,- mallkoi veten përsëri ajo. Pse vrapon ashtu si një e marrë në shtratin e një përroi me ujë të turbullt!? Domosdo, donte të bënte një kombinim të një trajtshëm mes këmishës dhe buzëve: ngjyrën rozë! Pastaj,sa për thyerjen e ngjyrave mes buzëve, flokëve dhe fytyrës; kishte punuar një ditë më parë tek floktorja e lagjes. Por,....ç’dreqin kërkon se,eee.....vonohem për tek pazari i qenëve! Kur dilte xhiro bulevardit të qytetit,ditën apo mbrëmjeve; rrudhat i mbulonte me pudër e kremëra. “Despite evolving along a different neuroanatomical trajectory to humans, cetacean brains have several features that are correlated with complex intelligence,” Marino said.

I donte tualetet, se ato e zbukuronin.-Ja, kështu jam më tërheqëse ndaj seksit mashkull,- thoshte vazhdimisht ajo, sa herë që tualetsonte vetëveten. Nuk thonë kot; që sa më shumë vite kalonjnë,aq më shumë ato treten brenda tyre si sheqeri në gotën me ujë. I hoqi një të krehur flokëve me krëhërin gjithë dhëmbë, pastaj fytyrës i hodhi livanto. Vështroi edhe një herë drejt pasqyrës; rregulloi jakën e këmishës ngjyrë rozë, me pëllëmbët e duarëve,flokët e gjata i hodhi mbrapa supeve. Ajo shkuli me piskatore qimet e vetullave, që tashmë kishin marrë formën e një bisku lastari të sapo çelur pranveror. Qëllimi ishte që të dukej sa më e re, e të fshihnte të metat e moshës së thyerë. Nga syri magjik, pa se mbrapa derës ishte shoqja e saj e fëmijërisë. Marino and Reiss will present their findings at a conference in San Diego, California, next month, concluding that the new evidence about dolphin intelligence makes it morally repugnant to mistreat them.